Nieuwe vletten

Na het inpassen van de nieuwe lelieschouw de “Hertog J. van B” in onze vloot, komen er in deze weken ook de casco’s van twee nieuwe lelievletten aan bij ons clubhuis. Gloednieuw en nog in hun groene jasje (epoxie laag) komen ze aan bij ons clubhuis, en dan kunnen ze met wat extra werk mee geverfd worden met hun oudere zusjes. De zeilen en het houtwerk komen in de aankomende maanden binnen. Als alles goed gaat, kunnen we in de zomer gelijk met onze nieuwe vletten gaan zeilen.

De casco’s komen uiteraard bij de firma “Botenbouw Tukker“ vandaan, de Scouting Nederland huisleverancier, en dus ook voor ons, voor het varend materiaal.

Hoe de nieuwe vletten gaan heten? Tja, dat wordt nog een hele bedenkerij, maar traditioneel krijgen de vletten binnen onze groep een Friese vogelnaam.

De zeilnummers zijn al wel bekend, namelijk de 1668 en de 1669.

Twee oudere vletten zullen het veld gaan ruimen en worden t.z.t. te koop aangeboden.